Královédvorská zahrada zve první adventní víkend na Vánoční dílny v zoo

ZooDK_vanocni_dilny_photo_andrea_jirousova (2)

O víkendu 2. a 3. prosince uspořádá ZOO Dvůr Králové Vánoční dílny, kterými naváže na loňské Vánoční trhy. Kromě nákupu dárků pod stromeček budou mít návštěvníci oproti minulému roku možnost více se zapojit do jejich samotné tvorby.  Pravou sváteční atmosféru doplní rozzářený africký baobab a vánoční občerstvení. Pro dospělé bude navíc platit zvýhodněné vstupné.

vanocni_dilny_plakat

Přes čtyři desítky stánků a dílen najdou návštěvníci ve vybraných pavilonech, v galerii Tengenenge a na dalších místech. Zdarma nebo za malý poplatek si tam budou moct vyzkoušet výrobu šperků, keramiky, kožených zvířátek, razítek, korálkování nebo rytí obrázků na sklo. Vlastní výrobky, které si poté odnesou domů, se tak mohou stát originálním vánočním dárkem.

ZooDK_vanocni_dilny_photo_andrea_jirousova (1) ZooDK_vanocni_dilny_photo_andrea_jirousova (2)

Program dílen bude doplněn vystoupením dravých ptáků nebo ukázkami tradičních řemesel. Svoji práci představí podkrkonošští skláři, k vidění budou i ukázky drátování, pletení na kruhu a výtvarné tvorby. Nebudou chybět ani africké rukodělné výrobky. K pohledu, ale i k zakoupení prodejci nabídnou ručně vyřezávané betlémy, tradiční domorodé šperky, dřevěné sošky, masky nebo vánoční ozdoby.

ZooDK_vanocni_dilny_photo_andrea_jirousova (3) ZooDK_vanocni_dilny_photo_lukas_pavlacik

Vánoční dílny proběhnou v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin a vstupné do zoo bude pro dospělé sníženo na cenu dětské vstupenky, tedy 85 Kč. Pokladny zoo se uzavřou v 16 hodin, zůstat v zahradě je ale možné až do večera.