Podzimní procházky | 5 tipů kam za barvami

Snapseed

Podzim láká k dlouhým procházkám. Inspirujte se barvami, které příroda nabízí a užívejte plnými doušky.

Přinášíme vám 5 tipů, kam za krásami padajícího listí jen tak na výlet nebo za fotkami.

 

Český ráj – srdce středního Pojizeří

Český ráj nabízí mnoho historických památek i přírodních krás. Navštívit můžete Trosky, horu Kozákov, skalní města např. Prachovské skály, Drábské světničky, hrad Kost, zámek Hrubá Skála, Malá Skála, Riegrova stezka atd…

Czech Paradise area in the sunny weather

Czech Paradise area

Je tu vše co potřebujete ke strávení krásných chvil nebo dovolené – jak aktivní, tak i pasivní.

Pravčická brána – symbol Českého Švýcarska

Pravčická brána je považována za nejkrásnější útvar Českého Švýcarska. Rozpětí oblouku u dna je 26,5 m, výška otvoru 16 m, šířka 7-8 m, minimální tloušťka 3 m, vrcholová plošina brány je 21 m nad jejím dnem. Od místa vstupu se můžete vydat hned několika udržovanými stezkami a kochat se krajinou případně zámečkem Sokolí hnízdo, jež je turisticky také velmi oblíbené.

Hrad Kašperk

Kašperk je hrad v Šumavském podhůří poblíž města Kašperské Hory v okrese Klatovy. Jedná se o hrad, který je nejvýše položeným v celé ČR a díky tomu nabízí úžasný pohled na Šumavu.

Vybrat si můžete hned z několik okruhů a každý z nich má i svou pověst, díky nim se hrad řadí mezi ty s tajemnější tváří. Na Kašperku to žije a v sezóně jsou pro vás připraveny i zajímavé akce a představení.

 Vyhlídka Zvolská Homole – atraktivní lokalita u Prahy

Skalnatý vrch Homole s přírodní rezervací Zvolská homole tvoří pravý břeh Vltavy na území Zvole nad Vraným nad Vltavou, je součástí přírodního parku Střed Čech. Zvolská Homole je i naučná stezka, která vám místo přiblíží ze všech stran, dozvíte se o historii, geologii a odměnou vám bude po náročném výstupu krásný rozhled.

Kokořínské údolí

Kokořínsko je obecně považováno za jedno z nejkrásnějších míst v ČR. Malebné vesničky s lidovou architekturou, jezírka, skály a romantické rokle lákají na dlouhý podzimní výlet. Kokořínské údolí je dlouhé 14 km. Navštívit můžet také zámek Mělník nebo vinné skelpy Jiřího Lobkowicze.

Castle Kokorin, Europe, Czech Republic

Castle Kokorin, Europe, Czech Republic