Cestování za záhadami | 5 tipů

hg

Co je cílem vašich cest? Navštívit historické místo? Dozvědět se zajímavé informace? Nasát historickou atmosféru?

A co takhle se bát? Každému se jiště už stalo, že mu při návštěvě nějakého historického i současného místa přeběhl mráz po zádech.

V České republice máme mnoho nádherných míst, ale věděli jste, že mnoho z nich ukrývá i svou temnou stránku? Mnozí lidé při vstupu na tyto místa cítí neklid, je to snad energií, která tam zůstává, aby nás upozornila na pohnutou minulost?

hg

Pojďme se podívat na pár z nich:

Hrad Houska – brána do pekel

Dodnes není zcela jasné, proč byl hrad vystavěn na tak zvlášním místě, proč zvlášním? Daleko od všech stezek, zdroje vody, v pusté přírodě a navíc byl strategicky postaven tak, aby něco udržel uvnitř.

Podle legendy byl hrad vybudován nad průrvou do pekla kde stojí kaple, která je svou výmalbou unikátní a ve světě nemá obdoby.

Hrad Trosky a jeho podzemní tajemství

Stavitel hradu Čeněk z Vartenberka, nechal pod hradem a okolo hradu vybudovat podzemní chodby, které sloužily jednak jako možnost úniku a pak i pro případ nutnosti dostat něco nepozorovaně do hradu a z hradu. Dodnes jsou na chodbách varovné nápisy pro cestovatele a dobrodruhy, aby se vyvarovali dalšího pátrání. Poklad jež má být v těchto chodbách uschován, ještě nikdo nikdy nenašel.

Někdo tvrdí, že zde můžete poktat duše zemřelých, jiní zase, že můžete vidět hlavu samotného ďábla.

Tajemný les Bor

Už jste se někdy v lese báli? Zaručujeme Vám, že v tomto lese se budete bát ještě víc! Les se nachází kousek od Českých Budějovic a dějí se tak skutečně divné věci. Slyšeli jsme již pár podivných příběhů i osobně. Lidé často vypráví, že při vstupu do lesa mají zvláštní pocity. Často vidí temné postavy, postavy na fotografiích, u bývalého stromu oběšenců slýchávají cizí hlas v hlavě. Dokonce mluví i o časových posunech.

Býčí skála

Jeskyně Býčí skála se nachází  v Moravském krasuů. Jedná s o nejdelší jeskynní systém v České republice dosahující délky až 13 kilometrů. . V roce 1872 zde učinil objev evropského významu archeolog Jindřich Wankel. Byly tu objeveny bronzové sošky, zbraně, šperky, zlato a mnoho ostatků lidských i zvířecích kostí. Návštěvníci se tu necítí zrovna nejlépe. Cítí úzkost, negativní energii, která tu musí být velmi silná. Jeskyně Býčí skála je vzácné krajinné „memorium“, které bylo lidmi navštěvováno postupně v paleolitu, neolitu, eneolitu, době bronzové, době železné – halštatské a laténské, době římské, době slovanské, obdobně i středověku a novověku.

Bohnický hřbitov

Již podle názvu se jedná o místo poslední cesty pacientů z Bohnické léčebny. Mnozí ho považují za místo, které je nejnegativnější. A není se čemu divit. Leží zde přes 4600 mrtvol. Ptáte se, jak se tam vešly? Jsou pohřbeni i ve třech vrstvách. Hřbitov byl založen v roce 1906 a dnes je již rozpadlý a podepsali se na něm i vandalové. Údajně zde leží vrah Otýlie Vranské (brutálně zavražděná prostitutka v roce 1933) a také se spekuluje o pohřbení atentátníka Gavriela Principa, který v roce 1914 spáchal atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Ferdinanda d’Este.