Inspirujte se k Nejkrásnějším výletům autem 2

rodinne-toulky-nejkrasnejsi-vylety-autem-2

Po třech letech od prvního dílu vychází nyní Nejkrásnější výlety autem 2 opět z edice Rodinné toulky obsahující dalšími tipy na velmi zajímavé cesty.

Rodinné toulky představují edici dobře zpracovaných příruček na cesty, které jsou vždy zaměřené na nějaké téma. Už vyšly například výlety lodí, vlakem, na kole, lanovkou, ale také na tajemná místa nebo pevnosti a opevnění. V knihách nechybí mapy, trasy, ani popisy zajímavých turistických cílů.

9788024252100

Nejkrásnější výlety autem nabízí celkem 40 tras napříč celou republikou. Každá trasa pak disponuje mapou, krátkým popisem, přehledem kilometrů a dále popisuje všechny význačné zastávky. Vše je děláno tak, aby turista nic neminul, a zároveň není nikterak nucený následovat do puntíku tuto příručku. U daných měst a vesnic se nachází vždy stručný popis upozorňující na zajímavosti daného místa. Popis je velmi stručný, místy z hlediska češtiny trochu kostrbatý, ale dozvíte se z něj vše podstatné a je obdivuhodné, kolik informací se na dané stránky dokázalo vejít.

„Hrubý Jeseník: Ve vsi s mimořádně velkou návsí spatříme rozsáhlý soubor převážně roubených stavení s dřevěnými štíty, navržený na vesnickou památkovou zónu. Raritou je architektonicky pozoruhodná multifunkční věž Romanka v polích za obcí, vysoká 50 m, která je nejníže položenou rozhlednou v Čechách (205,1 m).“ (str. 17)

Knihu bych doporučila všem, kdo plánují nějaký konkrétní výlet, aby získali přehled, kam se to vlastně vydávají. Nebo je možnost dát si ji do přihrádky auta a při kratších i delších cestách ji využívat jako nápovědu, kde se zrovna podívat a co rozhodně neminout. Její formát to totiž umožňuje a snadno ji také schováte do kabelky nebo přibalíte do batohu. Závěrem nezbývá než za tyto rodinné toulky poděkovat jak autorům, tak vydavatelům, protože opravdu stojí za to.

Název: Rodinné toulky: Nejkrásnější výlety autem 2
Autor: Petr David, Vladimír Soukup
Žánr: cestovatelská příručka
Nakladatelství: Knižní klub v edici Universum
Rok vydání: 2017
Počet stran: 168
Zpracovala: Jana Langerová
Hodnocení: 98 %

Zdroj foto: www.knizniklub.cz