Zkuste řídit Airbus a zbavte se strachu z létání

Pilot1

Bojíte se létat? Strachu vás zbaví speciální trenažér. Na mnoha místech světa se pořádají kurzy létání na simulátorech. Aby lidé poznali, s čím vším je možné se při letu setkat a tím se zbavili obav z létání, mají na výběr z různých kurzů. V Praze je možné navštívit takový letecký simulátor ve Zborovské ulici. Simulátor iPilot představuje věrnou podobu pilotní kabiny Airbusu A320. Pilotuje se joystickem jako při hraní počítačové hry. Vše probíhá pod dohledem zkušeného instruktora.

pilot_3

Simulátorem iPilot prošlo od jeho otevření v roce 2012 tisíce zákazníků. Byli mezi nimi zájemci toužící po pilotní licenci, letečtí nadšenci i lidé, kteří tím chtějí přemoci svou fobii z létání. Společnost iPilot  byla založena v roce 2009. Letecké simulátory iPilot umožňují každému zájemci od šesti let věku zkusit si řídit velké dopravní letadlo za asistence zkušeného instruktora. Většina leteckých simulátorů, které se nachází v areálech leteckých společností, je určena pro školení profesionálních pilotů. Simulátor zpřístupňuje zážitek na realistickém leteckém simulátoru širokému spektru zájemců. Letecké simulátory iPilot najdeme ve světě v nákupních centrech, v letištních terminálech pro cestující, či jako samostatné provozovny. První simulátor byl otevřen v USA v červnu 2009. Po něm následoval v listopadu 2009 simulátor v Londýně.
Rozšiřování do Evropy se rozběhlo v listopadu 2010 otevřením leteckého simulátoru na mnichovském letišti a pokračovalo v roce 2011 otevřením simulátorů v Düsseldorfu a Hamburku.

Pilot2

Pražská pobočka byla otevřena začátkem roku 2012. V blízké době se plánuje otevření dalších iPilot center. Vizí společnosti je mít letecký simulátor ve všech metropolích na celém světě. Centra iPilot umožňují zájemcům splnit si jejich sen být pilotem velkého dopravního letadla. Simulátory jsou tak reálné, že se v nich mohou připravovat i opravdoví piloti. Plně vybavený kokpit nabízí naprosto nevšední zážitky. Na výběr je z 24 000 letišť celého světa.

Tuto povánku nám poslal Ctibor Čejpa, ilustrační foto: iPilot

Děkujeme :-)