Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování po Itálii

7_Italie2016 - kopie

Fascinuje vás neotřelá krása Itálie a plánujete jet na dovolenou právě do této destinace? Zajímají vás památky, pamětihodnosti a historie Apeninského poloostrova? Holdujete delikatesám a lahůdkám, kterými italská kuchyně přímo oplývá? Nebo jen máte rádi podrobný přehled o základních informacích a souvislostech, které se s touto zemí pojí? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, je vaší povinností pořídit si turistický průvodce Itálie z řady Rough Guides.

Nakladatelství Jota vydalo turistický průvodce Itálie z edice Rough Guides – v češtině čtvrté, ale v originálu již dvanácté revidované vydání. Kniha je vskutku odborná, obsáhlá a přehledná, jak autoři slibují již na přebalu – vyšla v paperbacku a čítá úctyhodných 1056 stran a váží 890 gramů!

7_Italie2016

Tradiční přehledné dělení knihy je následující: Úvod (např. kam se vydat, autoři doporučují, nejzajímavější trasy), Základní informace (např. cestování do Itálie, ubytování, strava, nakupování, praktické informace),
Průvodce (rozdělen přehledně na 17 lokalit:
1. Řím a Lazio
2. Piemont a Valle d´Aosta
3. Ligurie
4. Lombardie a jezera
5. Tridentsko-Horní Adiže
6. Benátky a Benátsko
7. Furlansko-Julské Benátsko
8. Emilia-Romagna
9. Toskánsko
10. Umbrie
11. Marche
12. Abruzzo a Molise
13. Kampánie
14. Puglia
15. Basilicata a Kalábrie
16. Sicílie
17. Sardínie
Souvislosti (dějiny, umění, architektura, film, knihy, italština) a na závěr Poznámky a rejstřík.

Nemohu si turistické průvodce z řady Rough Guides vynachválit, jelikož turistům poskytují vše, co by se jim v dané lokalitě mohlo hodit a ještě přihodí něco navíc. V tomto případě šli ještě dál a dali nám bibli pro cestovatele po Itálii. Kniha, která se hodí pro všechny cestovatele po této zemi mnoha možností a malebných zákoutí, by neměla chybět ani vám!

Název: Itálie
Autor: kolektiv autorů
Žánr: turistický průvodce
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2017, paperback
Počet stran: 1056
Hodnocení: 100%
Zpracovala: Iva Lutonská
Zdroj fotoNakladatelství Jota

Děkujeme Ivě za další tip kam třeba na dovolenou :-)