Staropramen pokračuje v bourání bariér

Staropramen_4

Už čtvrtým rokem odstraňuje Staropramen spolu s dalšími partnery bariéry na letních hudebních festivalech a koncertech a umožňuje tak handicapovaným návštěvníkům užít si jejich atmosféru naplno. V loňském roce projekt pomohl více než dvěma stovkám lidí, letos úspěšně odstartoval na pražském festivalu Mezi ploty.

Projekt Festivaly bez zábran se skládá ze dvou částí. Návštěvníci festivalů a dalších akcí (např. v O2 Aréně) sbírají plastová víčka od PET lahví a kovové zátky. Staropramen pak spolu s dalšími partnery zajišťuje jejich recyklaci a výrobu bezbariérových prvků pro letní festivaly.

Staropramen_3

V loňském roce se nasbíralo neuvěřitelných 625 kg plastových a 155 kg kovových víček. Sbíralo se na festivalech, v O2 Areně, ale i v barech a restauracích. Na celkem šesti festivalech byly instalovány bezbariérové prvky, jako jsou vyvýšené plošiny, nájezdové rampy nebo speciální zázemí (chill-out zóny pro vozíčkáře, bezbariérové toalety nebo sprchy). Tyto bezbariérové prvky využilo přes 200 handicapovaných návštěvníků.

Staropramen_1

Rok 2017 začal úspěšným festivalem Mezi ploty
Letošní sezona odstartovala pro Festivaly bez zábran na tradiční akci Mezi ploty konané v Bohnické psychiatrické léčebně. V průběhu dvou dnů se přímo na festivalu dokázalo vybrat přes 70 kg plastových víček a 20 kg kovových zátek, což je třikrát víc než v loňském roce.

„Mám radost z toho, že lidé o našem projektu vědí a sami se do něj zapojují. Velké množství návštěvníků festivalu Mezi ploty o sběru víček vědělo předem a přinesli je s sebou hned první den. Řada z nich se pak o našem projektu dozvěděla během soboty a už v neděli přinesli další víčka,” říká Petra Chovancová, Senior Brand manažerka značky Staropramen.

Nejbližšími akcemi, které jsou letos zařazeny do programu Festivaly bez zábran, jsou Vysmáté léto v Kadani (24. června) a Rock for People v Hradci Králové (4. až 6. července). I zde budou moci návštěvníci využít vyvýšenou plošinu s výhledem na hlavní stage, nájezdy pro invalidní vozíky nebo bezbariérové toalety. Na festivalu Rock for People se pak objeví i odpočinkový stan pro vozíčkáře nebo speciální doprovodný program.

Festivaly bez zábran letos již počtvrté
Projekt Festivaly bez zábran už od roku 2014 odstraňuje překážky a bariéry a umožňuje tak vychutnat si hudební zážitky všem bez rozdílu. Díky projektu vznikají na velkých hudebních festivalech a koncertech bezbariérová zařízení umožňující handicapovaným návštěvníkům užít si atmosféru těchto akcí stejně jako všem ostatním. Projekt vznikl ve spolupráci společnosti Pivovary Staropramen, organizací zastupujících vozíčkáře, partnerů v oblasti recyklace a výroby a v neposlední řadě stovek lidí a institucí, kteří sami pomáhají materiál na recyklování a stavbu sbírat. V roce 2016 se do projektu zapojilo na 1500 jednotlivců, firem a organizací. Společnost Pivovary Staropramen díky Festivalům bez zábran získala zlatý certifikát za Společensky odpovědný projekt v rámci soutěže TOP odpovědná firma.

Zprávu a fotografie nám zaslala společnost Dark Side a přidala ještě zajímavý odkaz.

Děkujeme!