Návštěvnost turistických cílů vloni rostla

Turisté1

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2016 byl Pražský hrad, kam zavítalo více než 2,1 milionu návštěvníků, což bylo meziročně o 12 % více než v roce předcházejícím. Polepšily si i další cíle turistů. U deseti nejnavštěvovanějších památek Česka rostla návštěvnost často i dvouciferným tempem. Vyplývá to z žebříčku návštěvnosti turistických cílů, který sestavila agentura CzechTourism.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Na druhé příčce se umístila lanová dráha na Petřín. Významný nárůst zaznamenala i většina dalších objektů v první desítce. CzechTourism aktuálně zjišťuje návštěvnost téměř 600 objektů z celé republiky. Kromě kulturních památek a hradů či zámků sleduje i návštěvnost technických památek, některých zážitkových atrakcí, ale třeba i jaderných elektráren.

turisté_3

Desítka nejnavštěvovanějších míst
Mezi desítku turistiky nejnavštěvovanějších míst podle počtu návštěvníků patřil na prvním místě již zmíněný Pražský hrad; následují lanová dráha na Petřín, ZOO Praha, dolní oblast Vítkovic, AquaPalace Praha, Staroměstská radnice, Národní galerie Praha, Aqualand Moravia, ZOO Zlín a Petřínská rozhledna.

ZOO Zlín

ZOO Zlín

Zajímavou zprávu a fotograie nám poslal CzechTourism. Děkujeme!