Jezdíte na dovolenou do kempu?

101_7934

Přichází doba dovolených. Kdepak je trávíte vy, tuláci? Létáte k moři? Jezdíte do karavanu? Co takhle dovolená v kempu? Máme pro vás jeden letní tip na kemp ve středočeských Želízech vedle Liběchova. Znáte?

20160808_130030

Kemp Želízy se nachází v CHKO Kokořínsko a je výborným výchozím bodem pro milovníky turistiky, cyklistiky a hlavně pro všechny, kdo mají rádi krásnou přírodu.  V blízkém okolí je mnoho zajímavých míst, která můžete navštívit, pěšky i na kole. Okolní lesy jsou známým houbařským rájem. Koupaliště je od areálu kempu vzdáleno 200 metrů.

101_8002

Přímo v okolí Želíz je spousta míst, která doporučujeme navštívit, např. výtvory vytesané do pískovcových skal, které jsou dílem Václava Levého. Nejznámější jsou Čertovy hlavy, Klácelka, Had, Harfenice nebo loupežnická jeskyně z doby třicetileté války Mordloch, která je sice pěkně schovaná v lese, ale najít se dá a můžete si u ní dopřát odpočinek po dlouhé cestě.

101_8041

V nedalekém Kokořínském údolí můžete navštívit hrad Kokořín, a turisty často vyhledávaný a oblíbený skalní útvar Pokličky. Zdejší lesy potěší také vyznavače sběru lesních plodů a houbaření.

101_7996

Oblíbeným místem k toulání, pokud není zrovna počasí na koupání, je nedaleký Mělník s často vyhledávanou vyhlídkou na soutok Labe s Vltavou přímo pod mělnickým zámkem.

Mělník

V Želízech můžete strávit báječnou dovolenou, odpočinout si, zahoubařich, užít si turistiku a poznat se se spoustou zajímavých lidí. Máte – li chvilku čas, podívejte se na to, jak se tady dá strávit dovolená například pod stanem.

Všechno, co potřebujete o kempu vědět, o službách a cenách, o vyžití kolkolem, najdete na webových stránkách kempu. A nebo zavolejte panu Jelínkovi a on vám všechno vysvětlí :-)

A co vaše dovolená? Kam se chystáte? Pochlubíte se? Budeme rádi!

Zdroj foto: Renáta Šťastná