Skoro celorepublikový Czech Skipass. Cena ale není pro každého…

krk

Ochutnat jízdu na lyžích skoro po celé republice umožňuje Czech Skipass. Vztahuje se na 23 českých skiareálů, uvedla zpráva Svazku Krkonoše

V Krkonoších platí konkrétně ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, ve SkiResortu Černá Hora – Pec (Černá hora – Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Svoboda n. Úpou, Černý Důl), ve Ski Areálu Malá Úpa, Ski Family Dolní Dvůr, ve Vítkovicích a v Herlíkovicích – Bubákově.

Mimo Krkonoše ve Skiaréně Jizerky (Tanvaldský Špičák, Bedřichov, Severák), Skiareálu Klínovec, Ski&Bike Špičák, Skiareálu Lipno, Skiareálu Plešivec, Dolní Moravě relax&sport resort, Ski areálu Kouty, Skicentru Deštné, ve Ski Bílá, Skicentru Kohútka a Skiareálu Monínec.

Projekt je společným podnikatelským záměrem, jehož předmětem je nabídka sezónní lyžařské jízdenky s platností a využitelností na lanové dráhy a lyžařské vleky ve spolupracujících areálech po zaplacení ceny permanentky.

Cílem je nejen nabídnout na jeden skipas lyžování na velkém území, ale umožnit lyžařům navštívit i jiná střediska a poznat tak, že v posledních letech se naše skiresorty výrazně modernizovaly.

Czech Skipass má podobu bezkontaktního datového nosiče – čipové karty, do níž jsou zaneseny osobní údaje držitele (jméno, příjmení, datum narození a aktuální fotografie bez pokrývky hlavy a bez brýlí) pořízená při vydání karty.

Cena je pro dospělého 11 000 Kč + poplatek za kartu 50 Kč nebo 100 Kč dle podmínek v jednotlivých prodejních místech. Je vratná a zakoupíte ji v pokladnách skiareálů. Czech Skipass je nepřenosný.

ilustrační foto: wikimedia commons, Rafał Stypiński