Jak se nenudit v Podkrkonoší? Napoví trhací mapy

pec

Jak se v Krkonoších, jejich podhůří a v Podkrkonoší nenudit? Co dělat a čím naplnit volný čas? Jak se o všem dovědět? Vcelku jednoduše! Krkonoše – svazek měst a obcí vydal čtyři trhací mapy, které stručně a srozumitelně představují místa vhodná jako tipy na výlety pro rodiče s dětmi, doporučení v případě, když na horách prší.

Oznámil to svazek ve své zprávě.

Mapy nabízejí možnosti výběru pro výlety na čtyři dny a kam se vydat v Podkrkonoší. První tři jmenované jsou vydány vždy v jazykové mutaci český – polský jazyk, německý – anglický jazyk. Zajímavosti v Podkrkonoší byly na žádost partnera projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“, Sdružení Podzvičinsko, vydány v němčině, polštině a angličtině, jako jejich zcela první cizojazyčný materiál.

Tipy na výlety pro rodiny s dětmi: Nabízí vám a vašim dětem výčet možností se zajímavou náplní volného času. Na území je rozeseto mnoho kvalitně vybavených dětských hřišť. Bohatý je výčet naučných stezek, určených především vnímavému dětskému návštěvníku. V letním období představujeme místa, kde je možnost se ponořit pod vodní hladinu. V materiálu najdete i další atraktivity.

Co dělat když v Krkonoších prší: Počasí tu není nikdy jisté. Krátké dešťové přeháňky může vystřídat modrá a slunečná obloha, nebe se ale může zakabonit i na celý uplakaný den. Právě pro tuto variantu je připravena mapa s vyznačenými místy, která můžete navštívit při nepříznivém počasí, kde nezmoknete a která vás jistě zaujmou.

Tipy na výlety na čtyři dny: Paleta nejlepších cílů výletů v Krkonoších a podhůří, které si můžete sami sestavit tak, abyste zažili a viděli co nejvíce. Trasy jednotlivých zastavení jsme rozdělili do čtyř kapitol, aby byly k sobě geograficky co nejblíže. Při pohybu v horách vám od června do září pomohou Krkonošské cyklobusy.

Zajímavosti v Podkrkonoší: Pozvánka do Dvora Králové nad Labem, do zoologické zahrady, k přehradě Les Království, do Hořic, na vrch Gothard se sochařským parkem, do městečka Miletín, Lázní Bělohrad, barokního areálu Kuks, a do dalších míst.

Tištěné propagační materiály získáte v krkonošských a podkrkonošských informačních centrech nebo elektronicky ke stažení na www.pohadkove.krkonose.eu, www.krkonose.eu, www.podkrkonosi.eu. 

foto:wikimedia commons, Prazak