Ostrava: Velikonoční komentované prohlídky

ostr

Na první dubnový a zároveň velikonoční víkend si průvodci Ostravského infomačního servisu připravili spoustu akcí. Můžete se rozhodnout mezi návštěvou historických prohlídek centrem města, nebo návštěvou Vyhlídkového ochozu, kde se můžete vyfotit s hokejovým maskotem Bobkem. Oznámila to Sylva Burgertová z informačního centra.

Na co všechno se tedy můžete těšit?

V sobotu 4. dubna začíná v 15:00 na Prokešově náměstí další z pravidelných komentovaných prohlídek centra města. Od radnice vede trasa kolem Husova sadu, katedrály Božského Spasitele, přes Masarykovo náměstí, kostel sv. Václava až na Smetanovo náměstí. Během procházky se dozvíte spousty informací o architektuře i historii našeho města. Cena je 80Kč pro dospělé a 50Kč pro děti, studenty a seniory. Minimální počet účastníků je 5 osob.

Další komentovanou procházkou bude Ostrava město neřestí, která se uskuteční v neděli 5. dubna, a to v 10:00 a v 14:00.  „Během prohlídky se přeneseme do 19. století, kdy Ostrava zažívala řadu proměn v důsledku sílící průmyslové revoluce. Počet obyvatel města notně vzrostl, kvůli v té době nevyhovujícím ubytovacím podmínkám se zde stěhovali převážně muži bez rodin, kteří se svou samotu snažili přetrpět pomocí různých praktik,“ napovídá o náplni prohlídky průvodce Jiří Šimon. „Povídat si budeme o neřestech té doby, jako byl alkoholismus, veřejné domy, kuplířství, kriminalita a jiné“.Příchozí se budou moci těšit i na různé peprné historky, „v průběhu doby byla prostituce různě eliminována, ostravští podnikatelé byli, ale velmi vynalézaví, a tak jste tuto neřest mohli najít v lázních, temných zákoutích hostinců nebo iv prodejně sodovek,“ láká na prohlídku průvodce.

Na velikonoční pondělí 6. dubna pak přijďte na věž dozvědět se více o velikonočních svátcích, tradicích a zvycích. Na pobočce OIS bude připravena tematická tvůrčí dílna a také různé soutěže. „Malování vajíček různým způsobem, tvoření velikonočních ozdob a dekorací nebo soutěže o malé ceny,“  vyjmenovává některé z plánovaných aktivit Sylva Burgertová.  Za slunečných dní je na Vyhlídkovém ochoze vystavena maketa maskota Mistrovství světa v hokeji Bobka, návštěvníci se s ním tak mohou zdarma vyfotit.

Komentovaná prohlídka: Moravská Ostrava
Sobota 4. dubna, 15:00.
Vstupné na prohlídky je 80Kč pro dospělé a 50Kč pro děti, studenty a seniory.
Sraz je na Prokešově náměstí.Vstupné se platí na místě.

Komentovaná prohlídka: Ostrava – město neřestí
Neděle 5. dubna, 10:00 a 14:00
Vstupné na prohlídky je 80Kč pro dospělé a 50Kč pro děti, studenty a seniory.
Sraz je na Prokešově náměstí. Vstupné se platí na místě.

Velikonoce na věži
Pondělí 6. dubna, 9:00 – 19:00
Vstupné na Vyhlídkovou věž je 50Kč pro dospělé a 40Kč pro děti, studenty a seniory.

TT