Na rozhlednu na Pekelném kopci můžete vystoupit už pátek

pekelnak3

Práce na rozhledně na Pekelném kopci nad Třebíčí jsou dokončeny a v minulých dnech proběhla jednání o předčasném užívání a zpřístupnění rozhledny návštěvníkům. Zájemci o nový rozhled na Třebíčsko a Vysočinu se tak mohou na rozhlednu vydat už v pátek 17. října. Turistickému týdeníku to oznámila místostarostka Třebíče Marie Černá.

„Ohledně předčasného zpřístupnění jsme se museli informovat u poskytovatele dotace, jelikož rozhledna je dílčí součástí projektu Výstavba rozhledny na Pekelném kopci a TouristPoint Třebíč, která zahrnuje, kromě rozhledny a TouristPointu v Národním domě, také odpočívadla po cestě na rozhlednu a směrové informační tabule,“ řekla na webu města Černá

Poblíž rozhledny bude i vyznačena kondiční stezka.

Stavba rozhledny je provedena ze dřeva s kovovými prvky. Konstrukce je dost atypická. Návrh vytvořil architekt Pavel Jura, který se inspiroval kulturním dědictvím Třebíče. Zaujaly jej jednoduché geometrické prvky na bazilice sv. Prokopa v Třebíči, které opakováním a násobením vytvářejí harmonický celek. Tento jednoduchý princip pak použil při návrhu řešení rozhledny. Půdorys rozhledny vytvořil pootočením čtverce jako analogii na symbol Davidovy hvězdy, která je geometricky tvořena pootočením dvou trojúhelníků.

TT, foto:  Rostislav Novák