Pohádkový „hradozámek“ v Hradci nad Moravicí

Hradec_nad_Morawicą_-_Czerwony_Zamek_01

Hradec nad Moravicí je znám především díky svému „hradozámku“, ten patří mezi to nejzajímavější, co můžeme u nás v republice navštívit. Nyní je jeho návštěva ještě obohacena o možnost zahrát si v jeho areálu geolokační mobilní aplikaci GEOFUN.

Na co se můžete těšit? Připraveny jsou dvě zábavné hry. Ta první začíná u Bílého zámku a věnuje se Felixi Lichnovskému, známému majiteli zámku. Felix prožil velmi rušný život. Cestoval po Evropě, srdnatě bojoval se svým spojencem o španělský trůn. Byl označován za nejkrásnějšího muže Evropy a nakonec se i šťastně zamiloval. Leč závěr jeho života byl doslova tragický. Co se mu přihodilo? Zahrajte si hru „Po stopách knížete Felixe“ a vše se dozvíte.

Druhá hra, pojmenovaná „Hradecká depeše“, začíná v blízkosti pivovarských sklepů, kde se kromě vaření piva razili i falešné mince. Váš úkol je zde velmi dobrodružný. Dánové obsadili během třicetileté války zámek a armádka majitele, Jiřího Pruskovského nemá moc šancí na jeho opětovné dobytí. Blíží se ovšem pomoc v podobě Albrechta z Valdštejna a jeho vojenských sil. Je ovšem nutné mu doručit důležitou depeši s cennými informacemi. Právě to bude váš úkol. Musíte projít neohroženě a nepozorovaně nepřátelským územím. Osud zámku a rychlá záchrana je ve vašich rukou…

V Hradci nad Moravicí je ještě třetí hra „Na Hanuši!“. Zde je průvodcem Petr Bezruč, který vás provede malebnou přírodou a bude se starat o zábavu při procházce místní naučnou stezkou.

Jak lze GEOFUN vyzkoušet v Hradci n M.? Prvním krokem po instalaci a rychlé registraci, je že se ve výčtu her objeví hra pojmenovaná např. „Po stopách knížete Felixe“, tu si musíte stáhnout do svého chytrého telefonu. Od této chvíle již není nutné mít internetové připojení, stačí přijít se zapnutou aplikací ke startu hry, tedy k Bílému zámku. Zde aplikace na základě vašich GPS souřadnic poznáte, že jste na správném místě a hra může začít.

www.geofun.cz, foto: Informační centrum Hradec nad Moravicí