Tour de France zamířila po Londýně i do Hradce Králové

Hradec Králové

Nejslavnější etapový závod světa Tour de France zavítal s velkou slávou do anglického Londýna. Málokdo ovšem ví, že obdobnou Tour můžete ve skromnějším provedení zažít i v Hradci Králové, a také dokonce na vlastní kůži.

Hradec Králové se totiž připojil k městům, kde lze hrát mobilní aplikace Geofun. Ve spolupráci s městem a sdružením obcí Česká inspirace vznikla hra Tour de Hradec Králové. Právě díky ní můžete absolvovat několik etap v českém městě cyklistice zaslíbené. Tato Tour je převážně rovinatého rázu, proto jí mohou absolvovat cyklisté všech věkových kategorii.

Jaké nástrahy na účastníky čekají? V prvé řadě nerozhoduje čas dojezdu, ale co nejlepší zvládnutí „doprovodného programu“. To znamená, že během jízdy budou lidé plnit nejrůznější úkoly, zjišťovat správné odpovědi, ale na oplátku se dozví mnoho zajímavostí, o kterých jistě nevěděli.

Jak lze GEOFUN vyzkoušet? Prvním krokem po instalaci a rychlé registraci se ve výčtu her objeví hra pojmenovaná Tour de Hradec Králové, tu si musí stáhnout do svého chytrého telefonu. Od této chvíle již není nutné mít internetové připojení, stačí přijít se zapnutou aplikací ke startu hry, tedy k Biketower u hlavního vlakového nádraží (přesné místo startu je popsánu v aplikaci v detailu hry). Zde aplikace na základě vašich GPS souřadnic pozná, že jste na správném místě a hra může začít. Mobilní aplikace Geofun je ke stažení samozřejmě zdarma pro systémy Android a iOS.

Bližší informace naleznete na www.geofun.cz

Foto:  Česká inspirace