Nové okruhy plzeňských cykloprohlídek: Za kamennými kříži a podél řek

Cyklostezku z Hradce

Letošní cykloprohlídky opět lákají cyklisty k poznávání plzeňského regionu. Každý druhý čtvrtek a sobotu v měsíci od května do září mohou šlápnout do pedálů s cykloprůvodkyní Radkou Žákovou a poznat zajímavé cesty i místa opomíjená či zapomenutá. Informoval o tom plzeňský magistrát na svém webu.

Nové okruhy budou mít premiéru v červenci a srpnu, kdy na výlety na kole jezdí nejvíce lidí. Zavedou je ke kamenným křížům a seznámí s místy u plzeňských řek, která před pár desítkami let vypadala jinak.

V případě deště v době startu je prohlídka zrušena. Jízdenky lze koupit v informačním centru vedle radnice. Tam je také sraz účastníků vždy čtvrt hodiny před startem, tedy ve čtvrtky v 16.15 a o sobotách v 8.45. Také letos bude proto cena jen symbolická. Je v ní zahrnuta i cyklomapa města Plzně a další užitečné materiály jako je například letáček s povinnou výbavou kola. Informace o cykloprohlídkách lze získat v informačním centru nebo na regionálním informačním portále pro cyklisty www.plzenskonakole.cz.

Zdroj: plzen.eu