V sobotu se otevírá státní zámek Hrubý Rohozec

V sobotu se otevírá státní

O dva týdny dříve se letos otevírá státní zámek Hrubý Rohozec na Semilsku. Návštěvníky zve do svých prostor již tento víkend, tedy 15. – 16. března a to od 9:00 do 15:00 hodin. Otevřeno bude také o víkendech  22. – 23. a 29. – 30. 3. 2014. V dubnu potom již denně kromě pondělí. Oznámila to Lucie Bidlasová z Národního památkového ústavu.

„K tomuto kroku nás vedlo letošní mimořádně krásné počasí. Když jsem viděl, kolik lidí se o víkendech, ale i ve všední dny chodí procházet do zámeckého parku, říkal jsem si, že zámek veřejnosti již zpřístupníme, třeba se najdou nadšenci, kteří tuto možnost ocení“, vysvětluje kastelán Hrubého Rohozce Jiří Holub.

Návštěvníci si mohou vybrat I. prohlídkový okruh, což jsou reprezentační prostory (jídelna, velká a malá knihovna, apartmá hraběnky, hraběte, zámecká kaple), nebo II. okruh, což jsou prostory II. patra zámku, které sloužily jednak k ubytování příbuzných při návštěvách, ale také dětské pokoje hraběcích synů či návštěvníky velmi oceňovaný tzv. modrý salon. Při zakoupení prohlídky obou okruhů je návštěvníkům poskytnuta sleva na vstupném. Přímo v objektu je také kavárna, kde je možno se občerstvit.

TT, foto: NPU, Jan Čelikovský