O víkendu se otevřou půjčovny kol Českých drah v Karlovarském kraji, nabízejí klasické bicykly i elektrokola

160320132433

Začátek turistické sezóny je v Karlovarském kraji už čtvrtým rokem spojený s otevřením půjčoven kol Českých drah. Už od tohoto víkendu, konkrétně od soboty 29. března, je možné vypůjčit si klasické bicykly nebo elektrokola. Uvedla to mluvčí ČD Radka Pistoriusová.

Půjčovny ČD budou otevřené až do neděle 2. listopadu ve stanicích Karlovy Vary dolní nádraží, Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Loket, Sokolov, Aš a po předchozí domluvě je možné kola vypůjčit nebo vrátit také ve stanicích  Karlovy Vary a Nejdek.

Cyklopůjčovny ČD v Karlovarském kraji provozuje Krajské centrum osobní dopravy ČD Karlovy Vary od roku 2011 jako společný projekt Karlovarského kraje a Českých drah. K dispozici je  40 trekingových nebo horských kol v dámské i pánské verzi, včetně dětských bicyklů a 6 elektrokol. Výhodná je i cena výpůjčného. Poskytují se slevy pro držitele In Karty ČD a jízdenek EgroNet. Navíc přeprava kol z půjčoven ČD vlaky Českých drah v Karlovarském kraji je zdarma. Největší výhodou ale je, že cestující mohou vrátit kolo jinde, než si ho půjčili.

V uplynulé sezóně Krajské centrum osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech zaznamenalo 555 výpůjček. „Největší zájem pravidelně zaznamenáváme v lázeňských městech. Spolupracujeme s hotely a lázeňskými domy, zvýšený počet výpůjček především z řad lázeňských hostů je výsledkem dobře zacílené propagace,“ řekl Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech.

Nejvíce kol – 276 – se půjčilo v Karlových Varech dolním nádraží, druhé místo patří Mariánským Lázním s 95 zapůjčenými bicykly, na třetím místě je Cheb se 64 výpůjčkami. Podobné pořadí je také u elektrokol. První místo patří Karlovým Varům, následují Mariánské Lázně a Cheb. Zákazníci oceňovali kvalitu kol, možnost výpůjčky přilby, letáčky ČD s uvedenými tipy na výlety a také mapky cyklotras, které vydalo KCOD Karlovy Vary a zájemcům je poskytovalo zdarma.

Ceník půjčovného v půjčovnách Českých drah v Karlovarském kraji

Jednodenní nájemné:

základní:  250 Kč

zlevněné: 190 Kč (pro držitele In-karty)

cena s jízdenkou EgroNet: 190 Kč

Jednodenní nájemné elektrokolo:

základní:  390 Kč

zlevněné: 290 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenky EgroNet)

Zapůjčení přilby stojí 50 Kč.