Hrad Křivoklát zahajuje v sobotu sezónu a má řadu novinek

krivo

Hrad Křivoklát zahajuje hlavní sezónu 2014 již tuto sobotu, 22.3. Oznámil to Národní památkový ústav.

Při slavnostním zahájení může návštěvník shlédnout již tradiční 3.šení klíčů“, které symbolizují otevírání hradu, řeky a cyklostezek. „Především přestřihneme pomyslnou pásku nové „Křivoklátské Vševědny a Koštovny“, tedy Turistického informačního centra hradu spojeného s prodejnou regionálních produktů. Legendu o Křivoklátském pokladu možná pro návštěvníky objasníme od 19. dubna, kdy je do míst jeho uložení zavede významná historická osobnost,“ uvádí správa hradu.

Během prohlídky, nazvané „Za křivoklátským pokladem“, se budou návštěvníci se všemi osobnostmi postupně seznamovat. Jedna z nich jim předá indícii – návod, kde mohou poklad spatřit. Mimořádné prohlídky „Za křivoklátským pokladem“ budou probíhat pouze do neděle 18. května.

Pro letošní sezónu si správa hradu Křivoklátu připravila několik novinek – například vzdělávací programy pro dětské návštěvníky, alchymistickou dílnu Magistra Kelleyho, nebo další rozšíření nového prohlídkového okruhu NA HRADBY! Nechybí ani další rozšíření ubytovacích kapacit v různých částech hradu.

Zahájení sezóny na hradě propukne v sobotu v 11:00 hodin.

V březnu a dubnu je otevřeno denně kromě pondělí od 10 do 16 hodin (v 16 h. vychází poslední prohlídka)

TT