V hotelech a penzionech na Šumavě se objeví mini informační střediska národního parku

Jméno: SU14-A007_VFC_cf32

V některých hotelech a penzionech na Šumavě budou instalována mini informační střediska Národního parku Šumava. Projekt poskytne turistům, kteří na Šumavu přijedou, informace o vzácné přírodě národního parku a zároveň ty nejkvalitnější, přitom šumavské služby. Uvedl to mluvčí parku Pavel Pechoušek.

„Našim cílem je spokojený návštěvník. Spokojený díky dostatku informací o přírodě a díky kvalitním službám místních podnikatelů. Naší úlohou je dělat ten nejlepší marketing a propagaci území národního parku a tím vytvořit ze Šumavy oblíbenou destinaci. Úlohou podnikatelů je pak poskytovat ty nejlepší možné služby. Projekt Partner má tyto role klíčových regionálních hráčů spojit a tím znásobit konečný efekt pro návštěvníka,“ říká ředitel Jiří Mánek.
„Partneři podnikající v ubytovacích a restauračních službách poskytnou Správě Národního parku Šumava ve svých provozovnách malý prostor. V něm zřídíme mini informační středisko. Tam bude mimo jiné televizor, na kterém se budou v časové smyčce promítat dokumentární filmy o šumavské přírodě. Součástí mini střediska bude stojan s atraktivními tiskovinami správy parku,“ popisuje Tomáš Fait, náměstek ředitele, který spravuje informační střediska Správy NP a CHKO Šumava.
Správa šumavského parku nyní nově poskytne turistům skrze své partnery více informací o šumavské přírodě a důvodech její ochrany. Turisté také získají tipy na výlet. Na obrazovce pak poběží i textová páska s nejaktuálnějšími informacemi o počasí a přehled o důležitých akcích v regionu. Vše pak bude on-line spravováno pracovníky Správy NP a CHKO Šumava.
Správa parku se naopak bude podílet na propagaci vybraných podnikatelů a poskytovatelů služeb.

Správa šumavského parku zatím nabídla partnerství 30 firmám. Mezi nimi se objevují například hotely a penziony, jako je hotel České Žleby v Českých Žlebech, Šumava Inn na Kvildě, nebo hotel Rovina u Hartmanic. Partnery jsou ale také šikovní šumavští řemeslníci jako například řezbář Karel Tittl z Velhartic nebo včelař Martin Jůzek z Borové Lady. Dále také farmář Pavel Vokál ze Strážného nebo pivovar Dudák ze Strakonic, který dodává svá piva do PARK Restaurantu na Březníku u Modravy.

Logo Projekt Partner