Podzimní dovolená na jihu Evropy je teď o desítky procent levnější než loni

etna

Podzimní dovolená je jednou z posledních příležitostí, jak načerpat energii před nadcházející zimou. Na jihu Evropy jsou teploty stále nad 20 stupni Celsia a tamní letoviska navíc nabízejí až o několik desítek procent levnější ubytování než v loňském roce. Levněji než vloni se ale turisté mohou ubytovat také v evropských metropolích.

Informoval to tom vyhledávač hotelů trivago.cz, který vývoj cen v turistice dlouhodobě sleduje.

Kde mohou turisté načerpat potřebnou energii na nadcházející zimu? Kam lze v říjnu ještě na poslední chvíli vyrazit za sluncem a přitom ušetřit? Vyhledávač hotelů trivago.cz přestavuje seznam nejvýhodnějších destinací pro podzimní dovolenou nebo víkendový zájezd.

Vyrazte na podzim levně za sluncem

Abyste se před nadcházející zimou ještě naposledy prohřáli, nemusíte cestovat do dalekých exotických krajin. Některá evropská letoviska stále nabízejí příjemné letní počasí. Ve většině z nich se navíc letos ubytujete až o několik desítek procent levněji než ve stejném období vloni. Tabulku nejvýhodnějších destinací v říjnu vede Řecko, kde se průměrné ceny za dvoulůžkový pokoj pohybují okolo 1 336 Kč a teplota vzduchu je stále na 25 stupních Celsia. Za sluncem se můžete vydat i na Mallorcu. V letovisku Cala d’Or klesly ceny ubytování meziročně o 36 procent a průměrná cena hotelového pokoje zde tak činí 1 674 Kč. V chorvatském letovisku Pula představuje meziroční pokles celých 52 procent na nynějších 1 958 Kč za noc.

Ceny Evropských hotelů v porovnání se zářím klesají

Také oblíbená evropská města nabízejí v říjnu hotelové ubytování za příznivé ceny. Většina z nich zlevnila nejen oproti předchozímu měsíci. Meziroční srovnání ukazuje, že v říjnu 2013 se cestování opravdu vyplatí. Například v Amsterdamu se turisté letos ubytují o 19 procent levněji než v říjnu 2012. Hotelový pokoj v Nice stojí dokonce o 25 procent méně a v Miláně úspora dosahuje výše 18 %. V porovnání s předchozím měsícem se v říjnu vyplatí zavítat také do Barcelony (pokles o 15 procent) nebo italských Benátek (pokles o 11 procent).

foto: wikimedia commons, BenAveling

Zdroj: www.trivago.cz

Nejvýhodnějších destinací pro podzimní dovolenou

Kam nejvýhodněji za sluncem

Pořadí Destinace Cena
1 Severoegejské ostrovy, Řecko 1 336 Kč
2 Kréta, Řecko 1 803 Kč
3 Algarve, Portugalsko 1 932 Kč
4 Andalusie, Španělsko 2 035 Kč
5 Mugla, Turecko 2 241 Kč
6 Apulie, Itálie 2 293 Kč
7 Tunisko 2 396 Kč
8 Sicílie, Itálie 2 396 Kč
9 Kanárské ostrovy, Španělsko 2 422 Kč
10 Sardinie, Itálie 2 550 Kč