MMR usiluje o zvýšení kvality služeb v cestovním ruchu

Dov bez star

Český systém kvality služeb, za kterým stojí ministerstvo pro místní rozvoj a jehož cílem je zvýšit kvalitu turistických služeb v Česku, byl v těchto dnech zahájen pilotním školením v Heřmanově Městci. Uvedla to Veronika Vároši z MMR.

Projekt probíhá ve spolupráci s partnerskými asociacemi systému. Těmi jsou Asociace turistických informačních center ČR, Asociace lanové dopravy ČR, Asociace kempů a chatových osad ČR, a Asociace turistických regionů ČR. „Každá organizace vybrala jednoho zástupce, který se zúčastnil dvoudenního školení pro Trenéry kvality stupně I., jehož hlavní náplní bylo poskytnout účastníkům kompletní informace o ČSKS a teoretickou i praktickou znalost jednoduchých nástrojů řízení kvality. Český systém kvality služeb tak má prvních 13 certifikovaných trenérů kvality,“ řekla Vároši.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR v rámci Integrovaného operačního programu financovaného ze strukturálních fondů EU realizuje od počátku roku 2010 projekt s názvem Národní systém kvality služeb cestovního ruchu v ČR. Hlavním záměrem projektu je právě přispět ke zvýšení kvality služeb cestovního ruchu v České republice, jejíž úroveň je v Česku dlouhodobě vnímána zejména zahraničními návštěvníky jako nedostatečná. Výsledkem projektu je právě vznik Českého systému kvality služeb včetně provedení certifikace kvality služeb u vybraných organizací cestovního ruchu a navazujících služeb.

Ve spolupráci z Ministerstvem pro místní rozvoj ČR