Prázdninové exkurze se strážci parku České Švýcarsko začínají

120625_Exkurze_strazci_plakat_web

V červenci a srpnu pořádá strážní a informační služba národního parku České Švýcarsko více než deset prázdninových exkurzí pro veřejnost. Návštěvníci národního parku tak mohou nahlédnout do každodenního pracovního života zdejších strážců přírody, seznámí se však také s příběhy, které rozhodně všední nejsou.

Společně se strážcem se mohou lidé vydat k nejznámějšímu cíli národního parku Pravčické bráně, nebo na méně frekventovaná místa, do Kyjovského údolí nebo na Brtnický hrádek. Uvedl to mluvčí parku Tomáš Salov.

„Strážce přírody zná snad každý, málokdo však ví, jak pestrá a někdy až dobrodružná může jejich práce být,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko, a dodává: “O tom, co všechno činnost strážce přírody obnáší, si návštěvníci si mohou udělat vlastní představu přímo v krásném prostředí národního parku.”

Spolu se strážcem parku se návštěvníci vydají na trasu dlouhou šest až osm kilometrů, její absolvování zabere v průměru čtyři až pět hodin. Návštěvníci by měli být vybaveni vhodným terénním oblečením, dobrou obuví a svačinou, včetně pití. Účast na exkurzích je bezplatná, předchozí rezervace není nutná.

Termíny exkurzí se strážci národního parku:

Za Pravčickou bránou: 14.7., 16.7., 28.7., 30.7., 11.8., 13.8., 25.8. a 27.8.
Straz vždy v 9.15 hodin v Mezní Louce před informačním střediskem.

Do Kyjovského údolí: 23.7. a 6.8.
Sraz vždy v 10.00 hodin v Brtníkách před ústavem sociální péče.

Na Brtnický hrádek: 9.7. a 20.8.
Sraz vždy v 10.00 hodin v osadě Kopec (Brtníky) před restaurací U Oty (dříve U Vyskočilů)

Zdroj: TT, foto NPCS