Kdy, kde, co zdarma v Praze? Seznam míst a akcí!

prahaavstup

Bohemia Jazz Fest 2013 / 10. – 11. 7. 2013 /

Festival Bohemia Jazz Fest, který se snaží přiblížit a zpřístupnit kvalitní jazz českému publiku, proběhne v Praze 10. a 11. července 2013 na Staroměstském náměstí. Vstup je zdarma.

Kino Aero naslepo / 23. 7. 2013 /

Věříte dramaturgům kina AERO, že Vás dokáží příjemně překvapit? Když zkusíte „Aero naslepo“, nebudete do poslední chvíle vědět, na jaký film jste se vypravili. Zato budete mít jistotu, že zaplatíte přesně takovou částku, jakou sami uznáte za vhodné. Předem totiž neplatíte nic, po projekci pak dostanete možnost ocenit čerstvě nabytý zážitek částkou, kterou si sami určíte. Pokud přijdete a zjistíte, že jste promítaný film již viděli, kino Vám vykompenzuje takovou ztrátu času jedním pivem zdarma. Úterý 23. července 2013, 20.30 hod.

Malostranský hřbitov / 27. 7. 2013 /

V soboru 27. července 2013 se na dvě hodiny otevře pro veřejnost běžně nepřístupný Malostranský hřbitov. Pro návštěvníky budou připraveny informační letáky o historii hřbitova a osobnostech. Vstup bude umožněn mezi 14.00 a 16.00 hodinou.

Kinobus 2013 / 22. 7. – 1. 9. 2013 /

Letošní Kinobus Tour Dopravního podniku hl. m. Prahy začne 22. července 2013 na Václavském náměstí a poslední představení bude na Petříně 1.září 2013. Filmový program finišuje a bude vyvěšen na webu v nejbližších dnech.

Letní Biokáf – středeční kina zdarma / 2013 /

Letní sezona klubových filmů je tady.. Každou středu bude pravidelně od 21.30 promítán na zahrádce klubu Cross výběr z klubovek (v případě špatného počasí zpět v promítací místnosti). Vstup je zdarma.

Koupaliště Petynka pro seniory zdarma

Osoby starší 70 let mají ve všední dny vstup do areálu koupaliště Petynka zdarma. Při příchodu je pouze třeba prokázat svůj věk předložením platného občanského nebo řidičského průkazu a zapsat se do evidence příchozích.

CINEMA TIME – Kino na letišti

V prostoru Letiště Václava Havla Praha vznikl unikátní kulturní projekt – stálá promítací místnost CINEMA TIME. Návštěvníky čeká velká škála filmových titulů z celého světa, které jsou promítány jak v tematických, tak smíšených cyklech. Kino je v prostorách přístupných jak cestujícím, tak i ostatním návštěvníkům letiště. Promítání je denně od 10.00 hodin podle programu, vstup zdarma.

Muzeum hlavního města Prahy

– každý první čtvrtek v měsíci od 9.00 do 14.00 hod. vstup pro žáky, studenty a seniory zdarma, ostatní symbolické vstupné 10 Kč
– stálý vstup za 1,-Kč pro držitele Senior-pasu (Opencard)

Podskalská celnice na Výtoni

každý první čtvrtek v měsíci vstup pro žáky, studenty a seniory zdarma, pro ostatní symbolické vstupné 5 Kč

Národní zemědělské muzeum

volný vstup na muzejní dvůr k prohlídce Malé muzejní farmy a expozice „O stromech a lese“ (malá naučná lesní stezka)

Armádní muzeum Žižkov

po celý rok vstup volný

Letecké muzeum Kbely

trvale vstup zdarma (přes zimu je muzeum zavřené)

Muzeum Pražského Jezulátka

vstup zdarma po celý rok

Lobkowiczký palác

každou první středu v měsíci 16.00 – 18.00

Galerie Kooperativa

Expozice v galerii je rozdělena na dvě části. V první jsou vystavena díla od období baroka po díla umělců generace Národního divadla. Mimo jiné je zde možno spatřit práce V. Hollara, V. V. Reinera, J. Kupeckého, N. Grunda, A. B. Piepenhagena, V. Brožíka, J. Mánesa, F. Ženíška, M. Alše a J. Schikanedera. V druhé části pak návštěvníci najdou díla umělců české moderny, například A. Slavíčka, E. Filly, J. Čapka, F. Kupky, A. Procházky, V. Špály, J. Štyrského, Toyen, V. Rabase, J. Slavíčka, J. Kuby, F. Kavána, O. Blažíčka nebo J. Lieslera. Galerie je umístěna ve třetím patře centrály pojišťovny Kooperativa na adrese Main Point Karlín, Pobřežní 665/21, Praha 8. Pro veřejnost je otevřena každé úterý a čtvrtek vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Vstup je zdarma.

Galerie Jiří Švestka

vstup zdarma po celý rok

Galerie Lapidárium

vstup zdarma po celý rok

Galerie Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze /VŠUP/

vstup volný po celý rok

Czech Photo Gallery

vstup zdarma po celý rok

ČNB – stálá expozice „Lidé a peníze“

vstup volný po celý rok

Plynárenské muzeum

vstup volný po celý rok, expozice je přístupná pouze po předchozím objednání

Muzeum PRE

technické a dokumentační muzeum pražské energetiky, vstup zdarma

Muzeum Pražského vodárenství v Podolské vodárně

Pravidelně se v Muzeu pražského vodárenství konají Dny otevřených dveří na jaře (v rámci Světového dne vody) a na podzim (v rámci Dnů evropského kulturního dědictví). Vstup zdarma.

Valdštejnský palác – Senát

Každý první víkend v měsíci od 10.00 do 16.00 hodin jsou pro návštěvníky zdarma přístupné nejkrásnější prostory Valdštejnského paláce, kde je instalována stálá historická expozice. Pro organizované skupiny a školy je možno domluvit prohlídku s odborným výkladem i během pracovního týdne.

Trčkovská galerie – Senát

Stálá expozice protokolárních darů, které senátoři dostali na zahraničních cestách nebo které naopak věnují zahraničním návštěvám, je volně přístupná veřejnosti.

Zlatá ulička na Pražském hradě

placený vstup je pouze po dobu otevírací doby objektů Pražského hradu,
1.11. – 31.3. od 16.00 hod. a 1.4. – 31.10. od 18.00 hod. je vstup volný.

Petschkův (Pečkův) palác

památník je přístupný pro skupiny 5 – 20 osob pouze na objednávku na tel. čísle Svazu bojovníků za svobodu: 224 262 874

Staroměstská radnice – Sál architektů

Sál architektů je věnován výstavám, které se věnují architektonickému vývoji částí města. Stálá expozice: Model hl. města Prahy z konce 20. století v měřítku 1:1000. Výstavy jsou obvykle přístupné zdarma.

Botanická zahrada Praha

– od 1. listopadu do 31. března na venkovní expozici vstup zdarma
– vstup za 2,-Kč (Fata Morgana + venkovní expozice) pro seniory nad 70 let

Botanická zahrada Univerzity Karlovy

venkovní expozice po celý rok

Zoologická zahrada Praha

vstup za 1,-Kč pro:
– důchodce nad 70 let (včetně)
– důchodce do 70 let vždy první pondělí v měsíci