Nová cyklostezka z Železné Rudy povede až do Německa

Železná Ruda chystá letos řadu novinek pro turisty a zajímavé plány má také do příštích let. Uvedl to server QAP.cz  „Doděláváme teď novou část singltreku, budeme ji kolaudovat v červnu. V letošním roce také dostavujeme cyklostezku mezi Železnou Rudu a Špičákem,“ řekl serveru QAP starosta Železné Rudy Michal Šnebergr.

Nová cyklistická stezka odkloní turisty z komunikace II/190, kde nebyly chodníky a doprava  měla svá rizika. „Novou cyklostezku máme naplánovanou i dál. Záleží ale na penězích. Chceme ji protáhnout až do Německa a chceme ji v asfaltové kvalitě propojit až se špičáckým sedlem,“  dodal Šnebergr.

Ani na pěší město nezapomíná. „Loňském roce jsme otevřeli tři naučné stezky. Letos otevíráme další, tentokrát směrem na Prášily. Ve městě uděláme také takový okruh po historických pohřebních místech,“ uvedl starosta.

O tomto víkendu se rozjede také lanovka na Pancíř. Od začátku června pak bude v provozu denně. Otevřená je od poloviny května také horská chata na Pancíři a na spuštění sezóny se připravují i areály. Nad Nádražím v Železné Rudě budou fungovat od června o víkendech, podobné to bude i na Špičáku. Tam bude od poloviny června navíc otevřeno denně. Zdroj: QAP.cz, ilustrační foto