Svět kostiček na pardubickém zámku

lego5

Východočeské muzeum v Pardubicích připravilo pro malé i velké milovníky dánské stavebnice Lego putovní výstavu Svět kostiček, v níž se půl milionu kostiček proměnilo ve velkoměsto a známé scény filmové série Star Wars. Výstavu do Pardubic přivezl Ing. arch. Petr Šimr, autor projektu a majitel sbírek s více než 2 100 exponáty.

lego4

Dívky mohou na výstavě obdivovat městečko Heartlake s jeho lidskými i zvířecími obyvateli, na chlapce čekají pirátské lodě s posádkami. Největší pozornost však poutá obří velkoměsto s železnicí, letištěm, ruským kolem i stavebním jeřábem a soukromými i komerčními (obchody, restaurace, banky, …) budovami, zábavním parkem, tenisovými kurty, veřejným WC i městskou dopravou. Všímavého návštěvníka jistě pobaví odhalovat v ulicích města různé žánrové scény ze života, jako je požár domu a hasičský zásah či potyčka demonstrantů s policií.

lego3

Pro fanoušky filmové série Star Wars  jsou připraveny výjevy z filmů, které sestavil Ondřej Balšán z Aše, mimo jiné i Bitva na planetě Hoth. Návštěvníci se také dozvědí, co znamená projekt ReMake, který spočívá ve stavění nových modelů ze stavebnic Lego City a sdílení jejich návodů na stránkách projektu.

lego2

Součástí výstavy je také dětský koutek s originálními Lego hracími stolky a dostatkem kostiček. Vystavené exponáty doplňuje i promítání krátkých animovaných filmů ze světa Lega. Návštěvníci také mohou soutěžit ve skládání nejkrásnějšího modelu pardubického zámku. Soutěžící musí své dílo vyfotit a odeslat na facebookové stránky Východočeského muzea, kde koncem května proběhne vyhodnocení.

lego1

Doprovodný program:
Animační dílny v přednáškovém sále jsou připraveny pro děti od 7 let a vyzkouší si zde základy stop-motion animace
– čtvrtek 11. 5. od 15 do 18 hodin, vstupné 40 Kč
– neděle 28. 5.od 14 do 17 hodin, tato dílna je součástí akce Krásný dětský den aneb Zámkohraní, vstup zdarma

Svět kostiček se koná
– ve Východočeském muzeu v Pardubicích, Zámek čp. 2, Pardubice
– od 31.3 do 4.6. 2017
– otevřeno: denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin

Text i foto nám zaslala Jana Beranová a my moc děkujeme za poutavou pozvánku!