Na téhle lodi poplujete všemi směry

ryba01-1

Festival nezávislé publicistiky a nových médií pluje tento rok tak trochu na jiné vlně. A to doslova. Už 13. ročník akce organizované studenty VOŠP, letos s podtitulem Včera, dnes a zítra, se přesouvá na divadelní loď Tajemství kotvící na pražské Náplavce. Na palubu zavítají významné osobnosti mediálního světa, jako je Jan Kraus, Heda Čechová nebo třeba Dominik Feri.

všemi směry_2

Studenti připravují festival trochu jiným způsobem, než byl doposud realizován. Přesunuli ho na místo, které je blíž jejich cílové skupině, na pražskou Náplavku. Na Divadelní lodi Tajemství bude probíhat jednoproudový program a před lodí bude dostatek zábavy i pro náhodné kolemjdoucí. Hlavní linka se pak rozděluje na čtyři bloky, které mapují čtyři mediální rybníčky.

všemi směry_3

Jako první přijde na řadu část o printu s názvem „Od bloku až po blog“, ve které se představí Vojtěch Lindaur a Jaroslav Roubal. Nebude chybět ani workshop o verifikaci zdrojů. V bloku o rozhlasu s podtitulem „Tvůj hlas má neznámou tvář“ nám své obličeje ukážou Heda Čechová, Ľubomír Smatana a Vilém Terich. Jako zástupce televize a bloku „Akvárium s ovladačem“ si organizátoři pozvali Tomáše Drahoňovského a Jana Krause. Ve finálním bloku o onlinu „Asociální sítě“ si poslechneme Dominika Feriho, Jakuba Horáka a Filipa Horkého.

Studentský festival bude zakončen tombolou a hudebním vystoupením.

 Více informací najdete na tomhle webu.