Víte, kolik tajemných míst u nás máme?

20170201_185518

V Čechách a na Moravě najdeme řadu míst, která mají svá tajemství, připomínající nejhlubší minulost daného kraje. Řada z nich je spojena už s pohanskou a ranou křesťanskou dobou, které na sebe vážou nejrůznější pověsti a mýty. Věděli jste třeba, že můžete na Vyšehradě potkat Pannu Marii v podobě „krásné paní“? Že se možná v chrámovém pokladu svatovítské katedrály nachází i částečka nejvzácnější relikvie – odstřižek tzv. Turínského plátna? Nebo že si můžete v Dobré Vodě u Hartmanic díky pověsti o uzdravené krávě nabrat vodu z léčivého pramene? Naše země je krásná a krásně tajemná. V naší krásné vlasti máme řadu mystických míst. A i když nejsou tak proslulá jako třeba britský Stonehenge nebo peruánské Machu Picchu, máme i tak být na co pyšní.

Autorka knihy Tajemná místa Česka Jitka Lenková vás zve k toulání po stopách tajemných staveb a míst po Čechách i Moravě. V této publikaci plné fotek, legend a mýtů najdete zajímavosti a tipy na výlety za tajemnem. Potoulejte se nejdřív knihou, potom obujte pohodlné boty a vyšlápněte si ta tajemná místa Česka obhlédnout na vlastní oči.

JUDr. Jitka Lenková (* 1963) je autorkou řady knih a několika set článků převážně o záhadách, píše rovněž o historii, psychologii a zvířatech. Pravidelně přispívá do různých periodik. V Nakladatelství XYZ vydala kromě dnes zmiňované knihy Tajemná místa Česka také Konec světa, Mimozemšťané v Čechách a Záhadné vynálezy minulosti.

 

Máte zájem o tuhle publikaci? Objednat ji můžete zde.